Kadzidełka zapachowe mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Wydzielane przez nie zapachy pozwalają stworzyć w domu niepowtarzalny klimat, odprężyć się i choć na chwilę zapomnieć o stresie dnia codziennego. Nic nie koi tak, jak możliwość położenia się na kanapie z kubkiem gorącej herbaty w otoczeniu wspaniałego zapachu wydzielanego na przykład przez kadzidełka stożkowe. Ale warto pamiętać, że kadzidełka posiadają także wszechstronne właściwości lecznicze i mogą wspomagać walkę z różnymi dolegliwościami.

Właściwości lecznicze kadzidełek zapachowych

Kadzidełka zapachowe najczęściej są kupowane ze względu na bardzo przyjemny zapach. Różnorodność ich oferty sprawia, że zapalając je można w domu stworzyć bukiet zapachów kwiatowych czy owocowych i cieszyć się nim, niezależnie od aktualnej pory roku.

Lecznicze działanie kadzidełek

Ale rola, jaką zapachy wydzielane przez kadzidełka mogą odegrać w leczeniu chorób czy innych dolegliwości, także jest nie do przecenienia. Jest wiele schorzeń, na leczenie których pozytywnie wpływają zapachy. Kadzidełka mogą działać:

  • odtruwająco – przy oczyszczaniu organizmu z toksyn,
  • rozgrzewająco – w stanach przeziębienia,
  • uspokajająco – w celu obniżenia poziomu stresu i napięcia nerwowego,
  • antydepresyjnie – w stanach przygnębienia i złego samopoczucia psychicznego,
  • uśmierzająco – łagodząc ból fizyczny,
  • pobudzająco – dostarczając organizmowi energii niezbędnej w codziennym funkcjonowaniu.

Aromaterapia może być także stosowana wspomagająco jako część terapii leczenia wielu chorób, pozwalając szybciej wracać do zdrowia.

Zalety naturalnych kadzidełek zapachowych

Kadzidełka zapachowe mają więc zbawienne właściwości dla zdrowia, a także urody. To jedno z wielkich osiągnięć medycyny naturalnej, które może być tanio stosowane przez każdego we własnym domu, a dzięki temu, że powstają one z wykorzystaniem naturalnych składników, nie powodują zatruwania organizmu toksynami, których tak wiele jest dookoła nas w codziennym życiu.

Popularne rodzaje kadzidełek

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kadzidełek jak np. te w sklepie natureplace.pl, których cechą wspólną jest wydzielanie przyjemnego aromatu, za to różnią się one sposobem użycia i przeznaczeniem, a także samymi zapachami.

Kadzidełka stożkowe i świece sojowe

Dużą popularnością cieszą się ostatnio kadzidełka stożkowe. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom mogą być niemal niewidoczne, a mimo to wypełniać pomieszczenie egzotycznym zapachem. By dały niepowtarzalny efekt, należy zapalić czubek, a następnie zdmuchnąć płomień. Spowoduje to rozprzestrzenienie w całym pokoju delikatnego, aromatycznego dymu. Kadzidełka stożkowe odznaczają się bardzo szeroką gamą zapachów z najdalszych zakątków świata, pobudzających zmysły i wspomagających odprężenie organizmu.

Znakomicie sprawdzają się także świece sojowe przeznaczone do masażu woskowego. Po zapaleniu świecy stopiony w temperaturze 45°C wosk stosuje się bezpośrednio na skórę, a zawarte w nim olejki eteryczne wywołują przyjemne doznania duchowe i tworzą klimat luksusu, działając wspomagająco w redukcji napięcia oraz kojąc nerwy.